gelbernexia

Žlutý drak z Magdeburgu


Jestli jako správný nexiář znáte a čtete všechny weby o nexiích z okolních států, nemohla vám uniknout stránka, kde Thomas z německého Magdeburgu prezentuje svojí žlutou krásku. Pokud ale o tomto webu nevíte, případně víte, ale nerozumíte moc německy, tak je zde tento článek, aby vám jeho auto přiblížil víc.

Každý jednou začínal s tuningem a ani Thomas nebyl vyjímkou. Na obrázku se můžete podívat, jak jeho auto vypadalo v době, kdy ho koupil. Určitě podobný obrázek znáte, sériová nexia je sice hezké auto, hlavně 3-dvéř. hatchback (jako mám já :)), ale po pár úpravách je ještě hezčí 😉

Aby aspoň o trochu zvedl výkon své nexie, tak zakoupil sportovní vložku K&N a upravil přívod studeného vzduchu k filtru Alu rourou 🙂 Výfukové potrubí nemohlo zůstat pozadu a protože kolegové tuneři mají v Německu „trošku“ lepší podmínky pro úpravy svých vozů (tím myslím dostupnost tuning dílů, ale i ceny), tak si rovnou kupil originál výfuk Remus dělaný přímo na nexii, který pár koníků přidá !!!

Samozřejmě kola dělají auto, a tak pan majitel tohoto krásného žlutého vozu jedny koupil. Byly to elektrony, ale přece jen 13″ není tuningový rozměr (pokud nemá šířku aspoň 8″), a tak brzy putovaly pryč a na jejich místo nastoupily pořádné límcové 15″.

Auto hned prokouklo a přestože už vypadalo celkem zajímavě, bylo docela vysoko od silnice, tak si Thomas sehnal sportovní podvozek, který se dává na Opel Kadett a na řadu přišly sportovní pružiny se snížením 60mm vepředu, 40mm vzadu a k nim samozřejmě i sportovní tlumiče KONI.

Tento sport. podvozek je pro kvalitní silnice v zahraničí bez problémů, ale na naše silnice to opravdu není, ať si kdo chce co chce říká. Také jsem uvažoval o stejném modelu – snížení 60/40, ale svým autem chci ještě pár let jezdit a ne si si zničit podvozek během pár měsíců na neustále rozkopaných silniciích :-/ Ale zpět do Německa 🙂

A pokud již máte ve svém autě kvalitní podvozek, sportovní filtr a sportovní výfuk, přemýšlíte o tom, jak vylepšit jinak pěkný design vozu. Na nexii se moc stylingových doplňků nevyrábí, proto Thomas zvolil přední spoiler a prahy vyráběné přesně na 3D nexii a toto ještě doplnil stříškou s brzdovým světlem, kterou umístil nad zadní okno. Ze zadních dveří byl odstraněn stěrač (Máro, tak odtud ses nechal inspirovat? :)) )

Musím říct, že tyto doplňky nexii opravdu sluší. Já jsem zjišťoval, kde se tyto doplňky dají sehnat v Čechách a pár firem jsem našel. Na konci článku tyto informace najdete !!

Ještě bych rád doplnil, že Thomas má smysl pro detail a proto svojí žluté krásce vyměnil boční blikače za ty z Astry G, vepředů místo originální mřížky dal černý tahokov, a v předních i zadních světlech odstranil oranžové blikače, resp. odstranil oranžové kryty uvnitř blinkrů a místo nich dal diademové žárovky, což je dobře vidět na fotkách. Auto doplňují tmavé folie, ale pouze na zadních oknech, protože v Německu není povolené mít folie na všech oknech, hlavně teď myslím ty u řidiče.
Málem bych zapomněl na sportovní zrcátka, která vystřídala ty, které se dodávají v sérii.

Když už byla nexia hotová na pohled zvenčí, tak už zbývalo „jen“ dodělat interiér 🙂 A jak sami vidíte, povedlo se to opravdu na výbornou !!! Na první pohled upoutají kožené sedačky z vozu Opel Calibra, které sice vypadají dost dobře, ale nevím, jak se v nich majitel cítí, když nemá klimatizaci, protože se do modelu GL nedávala. Ale Thomas je jistě šikovný mechanik, neboť si dodatečně namontoval i elektrické stahování oken, vyměnil koncovku řadící páky a také ruční brzdy a přidal sport. pedály, vše pěkně v chromu 🙂 Dost mě také zaujala digitální přístrojová deska, jak jinak, než z Kadettu GSi, a také 3-ramenný volant, který nahradil seriový s airbagem.

Opět se budu opakovat, ale upravené auto bez pořádné hifi aparatury prostě není ono 🙂 A Thomas si toho je dobře vědom a tak svojí nessi vybavil kromě reproduktorů i zesilovačem a subwooferem, a to vše velmi dobře zakomponoval do kufru. Audio-soustava je poháněna radiem doplněným CD-měničem.

Co říci závěrem? Tato žlutá nexia je jedna z nejhezčích nexií, co jsem dosud viděl, líbí se mi o to víc, že to je hatchback a pro ty já mám slabost. Určitě nejen já, ale i vy byste toto auto rádi měli v garáži, ale tuning není o tom, aby se auto dalo do tuning firmy a po pár týdnech jste si ho tam vyzvedli a vydávali jej za své. Tuning je srdcová záležistost a čím víc na autě uděláte úprav svépomocí, tím víc si jej budete vážit a budete na svou káru hrdí. A proto je zde tento web, abyste nabrali inspiraci a možná právě vaše nexie se zde brzy objevila také v podobném článku.

Zde máte pár fotek, které jsem si dovolil zapůjčit z osobních stránek Thomase, které najdete na adrese WWW.GELBERNEXIA.DE

 

Tyto fotky jsou nejnovější, dobře je vidět, že kromě všech znaků Daewoo byly odstraněny i boční stříbrné lišty.

Musím říct, že i když se mi většina nexií líbí bez těchto lišt, tak zde to byl myslím krok zpět, protože k té žluté se stříbrné lišty dost hodily. Také jsou patrné nové zrcátka, klasika z BMW. Původní „slzy“ se mi líbily víc.

Thomas s přáteli založil klub pojmenovaný Schrauber Club Magdeburg, jehož členy jsou i další 3 majitelé nexií, což je dobře vidět na fotce. Více na adrese WWW.SCMD.DE

Info k tuning spoilerům, o kterých jsem se zmínil v článku:
Přední spoiler pod nárazník je možné zakoupit na webu www.tuningcars.cz
Stříšku nad zadní okno seženete zde – www.tuning-e35.cz
Kde koupit plastové prahy to zjistím a dopíšu 🙂
Tahokov, nyní i v jakékoliv barvě (černá,červená,modrá,stříbrná) seženete na www.tuning-centrum.cz

Sdílejte článek s přáteli