Sportovní filtr - vložka KN - Daewoo Nexia

Sportovní filtr – vložka K&N


Protože už mi mnoho z vás psalo, jaké výhody či nevýhody ma sportovní filtr, tak si to konečně osvětlíme 🙂 Filtr může být buď jen samotná sportovní vložka, která je shodná jako originál, tudíž není problém ji vyměnit, nebo se vyrábí také sport. filtr kuželový, jehož montáž je trochu složitější, ale zase se vám odvděčí vyšším výkonem.

Placebo efekt

Vložka zvýší výkon o 2-3 PS, kužel až o 5 PS. Záleží na mnoha okolnostech, např. jestli máte už laděný výfuk atd.. Pokud vás zajímá, jestli se opravdu zvýší výkon, tak musím říct, že nemusíte motor tolik vytáčet a jede líp a navíc se mi snížila spotřeba asi o 0,5L.

Toto jsem psal v době když jsem sport. filtr v autě měl, samozřejmě to je blbost, spotřeba se nesníží a výkon naopak nezvýší.

Osobně doporučuji filtr K&N, což je mercedes mezi filtry ;-), jeho životnost je až 1 000 000 mil, takže když ho jednou vyměníte, už není třeba jej nikdy měnit za jiný. Pouze je nutné dodržovat interval čištění.

Já jsem se rozhodl pro K&N sport. vložku od firmy RIEGGER. Řekl bych, že na značce nezáleží, ale já mám rád kvalitu, takže proto mám K&N 🙂 V krabici byl filtr, již naolejovaný pro okamžité použití, samolepky pro nalepení na original airbox, protože už se párkrát stalo, že známý přijel do servisu a technik tento filtr vyhodil a dal místo něj obyč. papír, v domnění, že jde o sériový filtr. Takže pozor !!!

Pokud si dobře prohlédnete obrázek, uvidíte, jaký je rozdíl mezi obyč. filtrem a sport. vložkou K&N.

Sportovní filtr - KN vložka - Daewoo Nexia 3

A teď na závěr to nejdůležitější – cena. Protože jsem filtr kupoval u výše zmíněné firmy RIEGGER, tak jsem měl slevu a to 10%. Cena bez slevy je asi 2000kč, což není málo, ale už nikdy nemusíte filtr kupovat.

Sportovní filtr - KN vložka - Daewoo Nexia

Sportovní filtr - KN vložka - Daewoo Nexia 2

Sportovní filtr - KN vložka - Daewoo Nexia 4

Přečtěte si také:

Sdílejte článek s přáteli