Montáž sportovního filtru Daewoo Nexia

Montáž sportovního filtru


Tento návod popisuje montáž športového filtra na Daewoo Nexia.

Montáž sportovního filtru

Najskôr si vyhliadneme vhodný tvar filtra, ktorý nebude zbytočne veľký aby nedošlo k neželanému dotyku s karosériou. Mne sa osvedčil SprintFilter v tvare valca s koncovou rúrou ohnutou do uhla. Toľko asi k odporúčaniam, môžeme sa pustiť do samotnej montáže.
Budeme potrebovať teplovzdušnú pištoľ, PVC koleno, vŕtačku, vrtáky :), silikón, farbu v sprayi, možno i trosku maziva, ktoré ale využijeme až pri samotnom nasadzovaní filtra.

1. Najskôr zistíme, kde máme airbox. 🙂 Je priskrutkovaný tromi šroubami. Najlepšie je neskôr ho otvoriť, vybrať vložku. Povolíme objímku na sacom potrubí a vyberieme vrchnú časť boxu. Teraz máme lepší prístup k samotným skrutkám. Vyberieme aj spodnú časť a náš pracovný priestor by mal vyzerať asi nejako takto:

Montáž sportovního filtru

Rúry sa prívod vzduchu zatiaľ dole dávať nebudeme, ale až po vyriešení nasávania, čo bude v druhej časti 🙂

2. Tak. Tú ľahšiu časť máme za sebou a pustíme s do samotnej inštalácie.

3. Nahrejeme jednu stranu PVC (tu väčšiu), a keď zmäkne zväčšíme jej priemer tak, aby nám sadla presne na filter. Inak povedané, za tepla ju nasadíme na filter a počkáme kým ochladne. Druhý koniec taktiež nahrejeme, ale predtým ho nezabudneme z filtra zložiť, aby sa náhodou teplým vzduchom nepoškodil. Teraz nahrievame menší priemer a snažíme sa dosiahnuť tvar vajíčka. Mne osobne sa osvedčil ako ten najlepší pri samotnom zasadzovaní kolena na sacie potrubie. Ak ste presvedčený že to netreba, tak môžete ponechať okrúhli tvar.

4. Na ohybe PVC kolena si zameriame miesto, kde umiestnime vzduchové čidlo. Je dobré ho dať k tej zväčšenej časti tak ako je na obrázku. Keď sa podarilo spraviť peknú dierku upravíme ešte samotné čidlo. Postupovať treba opatrne! Na čidle zbrúsime jednu časť, aby sme docielili, že sa nebude jednak otáčať, ale vyrieši sa aj nedostatok miesta na ohybe. Teraz strekneme ľubovoľnou farbou samotné koleno a okolo vyvŕtaného otvoru nanesieme trošku silikónu. Založíme čidlo a z druhej strany zaistíme pôvodnou závlačkou.

Montáž sportovního filtru 2

5. Teraz ostáva už len nasadiť koleno. Najskôr na sacie potrubie a potom založíme samotný filter. Pootáčame ho tak, aby sme dosiahli, že sa nebude nikde dotýkať karosérie. Pritiahneme dvoma páskami a pripojíme káble na čidlo.

Montáž sportovního filtru 3

Teraz ešte vyriešiť oddelenie filtra aby sme docielili, že sa nebude nasávať teplý vzduch od motora. Ale to až v ďalšej časti 🙂

Dúfam, že aspoň trošku bol zrozumiteľne napísaný tento tutorial. To viete…. môj prvý…
Preto neručím za prípadné škody. Otázky rád zodpoviem na Daewoo Fóre.

Martin ]Rebro[ Forgáč

Čtěte také:

Sdílejte článek s přáteli