Daewoo Nexia 2.0 16v gte

Daewoo Nexia 2.0 16V GTE z Anglie


Konečně je to tady. Jedna z NEJ nexií vůbec, včetně dosud nikde nepublikovaých fotek, exklusivně jen na tomto webu !!!! S Adrianovou nexií jste se jistě už párkrát setkali, ale v tomto článku se dozvíte, jak probíhaly úpravy od zakoupení auta před téměř 5-ti lety až po současnost.

Historie

Důvodem proč nexii Adrian v roce 2000 koupil byl ten, že v té době byla jen 3,5 roku stará, stála jen 3000liber, ale hlavně nahradila původní model “ Vauxhall Cavalier 2.0Gli (Opel Vectra), na kterém už se začínaly projevovat známky koroze.

Kola dělají auto, jak jistě sami všichni moc dobře víte a tak se začalo se sháněním nějakých pěkných alu kol. Kamarád Adriana byl tímto pověřen, aby sehnal nějaké dobré 15″, ale když přišel s moc pěknými 17″, nebyl důvod dávat tam menší kola než ty v tomto rozměru a tak započala evoluce v tuningu této káry :o)

Samozřejmě když má auto pěkná kola, ale nemá dobrý podvozek, je to na nic, takže následovalo snížení o 60mm.
V roce 2001 majitel této krásné nexie koupil Astru 1.8Sri, protože z ní chtěl použít interiér a motor. Ale při bližším prozkoumání zjistil, že tato Astra opravdu moc zachovalá není, takže se úpravy zatím odložily na neurčito.
Po tomto zklamání se Adrian rozhodl, že pokud by šel nějaký motor dát do nexie, tak by to mohl být legendární 20XE, 2.0 16V “ špičkový motor z Astry GTE (také byl dostupný v modelech Cavalier Gsi, Calibra a také MK3 Astra Gsi). Takže poprosil svého kámoše, jestli by mu tuto Astru nesehnal. A bylo štěstí, že právě o jedné věděl, byla to kompletní Astra 1990 MK2 16V GTE. Na první pohled vypadala jak nová, takže se mu nechtělo tak pěkné auto „ničit“, ale jakmile rozebrali část karoserie, tak viděli korozi v pokročilém stadiu, takže pak už nic nebránilo tom, aby se auto celé rozebralo a během 2 víkendu proběhla přestavba do Nexie.

Specifikace

Motor: 2.0 16V GTE (20XE), sportovní vzduchový filtr Jetex s přímým sáním, výfuk s dvojitou koncovkou

Převodovka: Standart GTE 5 rychlostí F20

Podvozek: Pružiny „60mm Jamex a tlumiče Spax PSX

Brzdy: GTE kotoučové vepředu i vzadu

Disky/Pneu: 17″x7.5″ TSW s pneu Falken

Karoserie: M3 zrcátka, otvor na kapotě, sport. mřížka, jeden centrální stěrač, bílé přední blikače, boční blinkry z BMW, KA zadní stěrač, tónovaná okna a clonítko na předním okně

Interiér: Komplet z GTE, volant Momo, digitální přístrojová deska, části interiéru ve stříbrné barvě

Hifi: Pioneer CD přehrávač, JBL 5.25″ repro ve dveřích, 12″ Kenwood subwoofer na místě rezervy k kufru a zesilovač Longmill

Na tomto autě se mi líbí nejvíc to, že na něm nejsou kila plastů, ale zastává pouze funkční tuning a tak to má být !!!!

Doufám, že brzy se také u nás v Čechách dočkáme podobného projektu a hlavně, co je mi známo, tak doposud v žádném českém tuning časopise nebyla nexie, tak už by s tím chtělo něco udělat 😉

Tato krasavice si o uveřejnění v papírovém magazínu svým vzhledem sama říkala !!!

Související:

Sdílejte článek s přáteli