Výměna hlavice řadící páky - Daewoo Nexia

Jak vyměnit hlavici řadící páky a manžetu


Již delší dobu jsem přemýšlel nad tím, jak dát pryč tu ošklivou originální hlavici řadící páky a dát tam nějakou lepší a tak se mi sešly hned 2 návody 🙂

2 návody na výměnu hlavice řadící páky

Původní hlavice řadičky se musí dost velkým násilím naříznout a servat směrem
nahoru. Je to navlečeno na tyči, která má tak drsný povrch, že to připomíná pilník. Možná se to někomu podaří stáhnout, ale moc to nedoporučuji tahat moc nahoru, ať se vám tam něco v těch drážkách na řazení nezničí. Je to lepší naříznout a pak to chytit nějakýma sikovkama a protočit. To pak u to půjde jen vytáhnout, ale nezapomeňte, že tam nepasuje každá hlavice. Musíte chtít a říct, že tam máte prstýnek na zpátečku jako OPEL nebo RENAULT, z těch to pasuje.

Napsal Speedy

A druhý návod na výměnu hlavice řadící páky poslal Gambi

Nejprve sundáme plastový kryt středního panelu a odšroubujeme dva šroubky které drží plastový kryt řadičky, celé se to otočí naruby a musí se povolit ten elektrikářský rychloutahovák, který drži manžetu na páce (pozor, nestříhat, bude se ještě hodit, pokud nemáš záložní). Když se toto uvolní, manžeta se dá přetáhnout přes hlavu řadičky a pak se čtyřmi šrouby uvolní od toho plastového krytu. … Manžeta později, teď hlava řadičky … Ten gumový potah je dost rafinovaně přidělaný na hlavu z tvrdého plastu, takze doporučuji nůžky na plech a postupně ji celou rozstříhat (viz. obrázek :-)) zbyde uz jen ten tvrdý plast.

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 2

Než s ním donekonečna točit, vezmeme pilku s malými zoubky a podél rýhy ve středu té hlavy to celé rozřízneme.

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 3

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 4

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 5

Pak se vezme nejaký klínek (třeba šroubovák) a celá ta hlava se vlastně rozlomí – pak uz jde krásně sundat.

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 6

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 7

Hlavice řadící páky Daewoo Nexia 8

Teď zpět k manžetě … Je přidělaná k plastové obroučce sponkami jako ze sešívačky – ty stačí rozevřít a vytáhnout a manžeta je dole … Pro tu novou jsem použil stávající dírky v obroučce a jednoduše jsem ji k ní přišil (tady si musíte dát pozor a hlídat aby vám seděly rohy).

Manžeta řadící páky Daewoo Nexia

Manžeta řadící páky Daewoo Nexia 2

Připravená manžeta se nasadí zpět na plastový kryt řadičky a to celé se pak dá zpět na místo a manžeta se nahoře přitáhne tím elektrickým rychloupínákem (je tam na to zvláštní místo … abyste si nezavřeli ten úchop na pojistku zpátečky pod manžetu)

Manžeta řadící páky Daewoo Nexia 3

Manžeta řadící páky Daewoo Nexia 4

No a když uz je i tohle, tak se ten kryt našroubuje zpátky a zbývá jen hlavice … ta se tam jednoduše nasadí a přišroubuje imbusem na místo … tady zase pozor – odzkoušet si, že je ta hlava dostatečne vysoko, aby se dala zvednout pojistka na zpátečku … Kdyz to dáte moc dolů, tak tam uz zpátečku nedáte … :-))

Manžeta řadící páky Daewoo Nexia 5

Edit Milosh: Kdo pamatuje mojí zelenou kouli? 😀

Řadící páka a manžeta zelená

Související:

Sdílejte článek s přáteli