Daewoo Nexia hatchback

Daewoo Nexia recenze z časopisu Autoresurs


Recenze z webu www.autoresurs.cz

Daewoo Nexia recenze z časopisu Autoresurs

Snad právě díky podobnosti s modelem Racer se Nexia udržela ve výrobním programu automobilky Daewoo pouze do roku 1997, kdy ji vystřídal modernější vůz Daewoo Lanos. Automobil se vyráběl jako třídveřový nebo pětidveřový hatchback a čtyřdveřový sedan. Vůz s třídveřovou karosérií nabízí v měřítcích nižší střední třídy slušný vnitřní prostor, v pětidveřovém nebo čtyřdveřovém provedení se cestující cítí ještě lépe. Zavazadlový prostor třídveřové varianty má objem 390 litrů, sklopením zadních sedadel se zvětší na 720 litrů. Čtyřdveřový sedan nabízí prostor pro zavazadla o objemu 530 litrů.

Bohužel nabídka pohonných jednotek je opravdu velmi malá. Jedná se o dva zážehové agregáty o objemu 1,5 litru, převzaté z vozu Opel Kadett. Konstruktéři Daewoo jim zvýšili výkon na 55 kW (75 k) a 66 kW (90 k). Silnější motor disponuje šestnáctiventilovou technikou. Pohonným jednotkám Nexie nevyhovují vysoké otáčky, což se projevuje zvýšenou spotřebou paliva a hladinou vnitřního hluku. Při plynulé jízdě je spotřeba příznivá.

K záporům Nexie patří nekvalitní plastové materiály použité v interiéru, které se často deformují vlivem slunečního záření. Nepříjemnosti mohou nastat i s klíčky, ty jsou náchylné k lámání. Mezi klady se řadí slušný vnitřní prostor, pohodlné pérování a dobře tvarovaná sedadla.

Daewoo Nexia interiér

Deawoo Nexia dosti často trpí různými poruchami. Mezi ty nejčastější paří prasklý ozubený řemen, propálené těsnění hlavy válců, netěsné kapalinové čerpadlo a únik oleje z motoru. Ani výfukový systém se nemůže pochlubit dlouhou životností.

Lákavá je především cena, za niž se dá ojetá Nexia pořídit, ta je totiž daleko nižší než u stejně starých vozů konkurence. Kromě toho, je většina automobilů slušně vybavena, například ABS či airbagem řidiče. Je však nutné myslet na skutečnost, že se jedná o vůz, jehož komponenty byly použity již u starších automobilů Opel Kadett nebo Daewoo Racer a před použitím v Nexii prošly pouze lehkou úpravou.

Daewoo nexia sedan zezadu

Daevo Nexia

Daewoo nexia hatchback

Související:

Sdílejte článek s přáteli