daewoo nexia sk

Daewoo Nexia katalog ze Slovenska


Túžite mať atraktívne a moderné vozidlo, ktoré dokonale uspokojí vaše náročné požiadavky? Razantné, dynamické a pritom hospodárne vozidlo, ktoré poskytuje dostatočnú bezpečnosť a priestor vám i vašim najbližším?
Ponúkame vám riešenie – mimoriadne populárna Nexia je spoľahlivé a štýlové rodinné auto s vysokým jazdným komfortom. Ak vás láka moderná klasika, Daewoo Nexia je to pravé auto pre vás.

Daewoo Nexia je kompaktné auto, ktoré ponúka výnimočne priestranný a pohodlný interiér, čo určite oceníte vy a vaša rodina zvlášť. Vďaka efektívnemu využitiu priestoru si aj päť osôb s batožinou nájde dostatok miesta na pohodlné cestovanie. Látkou čalúdnené sedadlá sú dobrou oporou a zaručujú dokonalý komfort aj na dlhých cestách. Batožinový priestor s objemom 530 litrov je jeden z najväčších medzi automobilmi svojej triedy.

Predaj bol ukončený v r. 1999

Daewoo Nexia je vozidlo vybavené učiným brzdovým systémom: veľkopriemerovými, ventiláciou chladenými kotúčovými brzdami vpredu a bubnovými brzdami vzadu. Prostredníctvom diagolálnej dvojkruhovej brzdovej sústavy je každé predné koleso spojené so zadným kolesom na opačnej strane. Aj v krajnom prípade výpadku jedného okruhu je tak zaručené rovnomerné rozloženie brzdnej sily na pravú a ľavú stranu vozidla.
Nexia má samonosnú karosériu a samotná kabína je vystuženým bezpečnostným článkom medzi prednou a zadnou nárazovou zónou, ktorá spĺňa európske normy nárazových testov. Nárazniky sú trojstupňové, s výstužou medzi čelom nárazníka a karosériou. Znižuje sa tak možnosť poranenia osôb a poškodenia vozidla v prípade nehody. Zadné i predné dvere vozidla sú chránené pred bočným nárazom vodorovnou tyčou s priemerom 28 mm a zvyšujú tak bezpečnosť cestujúcich.

Daewoo Nexia interiér

výškovo nastaviteľné pásy sú dobrou oporou telu a pritom nemusia zavadzať

Daewoo Nexia pásy

Motor so zdvihovým objemom 1,5 l v modely Nexie má viacbodové vstrekovanie paliva zaručujúce vysoký výkon, úsporu paliva a nízke emisie. Elektronické zapaľovanie spúšťa motor na prvý raz za akýchkoľvek podmienok. Daewoo Nexia je sériovo vybavená päťstupňovou mechanickou prevodovkou s malým odstupňovaním prevodov.

ľahko prístupné ovládače kúrenia a autorádia

Ovladače topení a autorádia

posilovač riadenia neraz pomôze, napríklad pri parkovaní

Posilovač řízení

ovládače pre otváranie zadných dverí a nádrže

Ovladač otvírání zadnách dveří a nádrže

motor 4-valcový SOHC 1498 cm3
viacbodové vstrekovanie paliva MPI
výkon 55 kW / 5400 kW/ot.min
krútiaci moment 123/3200 Nm/ot.min
maximálna rýchlosť 163 km/h
zrýchlenie 0-100 km/h 12,5 s
spotreba mimo mesta Color Color 5,8 l/100 km

farby sa nemusia presne zhodovať so skutočnosťou

Barvy Daewoo nexia

Sdílejte článek s přáteli