Přední blinkr Daewoo Nexia

Bílé přední blinkry


Marek – specialista na blinkry :)) mi poslal návod jak vyrobit z předních blinkrů krásné čiré, a to pouhým odstraněním oranžového plastu uvnitř.

Nářadí:

Tavná pistole, fén, šroubovák obyčejný i křížový, nůž.

Postup:

Nejprve odlepte pomocí fénu gumové těsnění na horní hraně blinkru. Potom opatrně vylomit plastové přepážky (na obr. už jsou vylomeny) za které je zachyceno krycí sklíčko blinkru pomocí plastových zobáčků. Jsou celkem 4 (2 nahoře a 2 dole). Poté pomocí fénu zahřejeme horní hranu blinkru aby došlo k změknutí tmelu kterým je sklíčko po celém obvodu přilepeno. Opatrně opravdu velmi opatrně šroubovákem zapáčíme tak aby se sklíčko rovnoměrně odlepovalo. Tmel má podobné vlastnosti jako žvýkačka tzn. čím více je zahřátý tím je vláčnější. Tmel se bude pořád natahovat a proto ho pomocí nože odřízněte aby došlo k uvolnění sklíčka. Takto postupujeme po celém obvodu. Jakmile se toto podaří aniž by prasklo sklíčko máte vyhráno. Odšroubujte vnitřní sklíčko a tu oranžovou baňku a vnitřní sklíčko vraťte zpět. Pak fénem nahřejte tmel po celém obvodu a zamačkněte sklíčko zpět. Pomocí tavné pistole zakápněte všechny 4 zobáčky. Pokud nebude blinkr těsnit můžete tavnou pistolí zalepit celý obvod blinkru. Potom už jen přilepit zpět gumové těsnění na horní hranu blinkru a je hotovo.

Rady:

Pokud nevylomíte plastovou přepážku a zatlačíte na zobáček směrem dolů aby se uvolnilo sklíčko tak vždy zobáček ulomíte!!!
Postupujte velmi opatrně a trpělivě já jsem si s tím hrál 2 hodiny!!!
Zkoušet oranžovou baňku rozbít a vyndat otvorem pro žárovku je nemožné!!! Je velice odolná a vůbec nechce prasknout a můžete poškodit vnitřek blinkru jako já :o(( !!!

Související:

Sdílejte článek s přáteli