Hlavní stránka | Galerie | FORUM | Download | Odkazy | Vyhledávání | RSS
  Navigace
NEXIA OBECNE
Historie
Recenze - NEW
Galerie
Video

KOMUNIKACE
Ankety
Inzerce
FORUM

NEXIA CLUB
Vaše auta - Czech
Vaše auta - World
Samolepka

SRAZY
Daewoo srazy a jiné

ÚPRAVY
Jak na to
Auto-Hifi
Tuning
Virtual tuning

TECHNIKA
Manuály
Servis. prohlídky
Autoservisy

LINKS
Odkazy
Naše bannery

15 nej článků
Všechny články
Statistika
Rozšířené vyhledávání

  Nexiaclub.com
Copyright 2002-2019
MILOSH
  Náhodně z galerie

zobrazení:
známka: 0

  Návštěvnosttéma * Instalace repro do předních dveří
Vydáno dne 06. 06. 2005 (17193 přečtení)

Jak už jste se zde mohli dočíst, od začátku, co nexii vlastním, jsem přemýšlel, jak dát reproduktory do předních dveří a protože jsem to konečně vymyslel, v článku najdete postup :)

Tomuto kroku předcházela výměna sériových repro v palubní desce za výkonnější, ale po čase už mě to omrzelo, protože tyto repro nehrály podle mých představ.
Proto jsem stále dumal nad tím, jak to vymyslet, aby se kvalita poslechu zlepšila, ale nemělo to vliv na funkčnost některých ovládacích prvků na dveřích a byla zachována i praktická ?kapsa?.

Po pár měsících vybírání toho nejlepšího za co nejméně peněz :) jsem si vybral komponentní reproduktory Helix Blue 52. Výhoda tohoto typu repro je výškový a středobasový reproduktor zvlášť, takže vám to lidově řečeno nehraje jen pod sedačku, jako u koax. repro, ale díky výškovému repráčku si vychutnáte kvalitní poslech mnohem víc.

Jelikož mám Nexii GL, kde moc elektrických hejblátek :) nenajdete, musel jsem vymyslet variantu umístění, aby mi tam nevadila klička na stahovaní oken. Nejdříve jsem myslel, že je umístím dolu do rohu pod tu kličku, ale po vyzkoušení jsem zjistil, že by byla nutná úprava dveří flexou, neb ta díra ve dveřích byla o dost menší než průměr magnetu u repro, ale hlavně mi vadilo, že funkčnost kličky by se opravdu dost omezila díky velikost reproduktoru. A nejsem takový masochista jako náš člen Řezník, který si dal do dveří repro velikosti 16cm, ale okna už skoro neotvírá :)))

Takže variantu 1. jsem zavrhl a začal vymýšlet, jak to udělat jinak :o) Nakonec po prostudování internetu, zahraničních nexia webů a samozřejmě také naší galerie jsem zvolil postup číslo 2 :)

Kam jsem dal repro do dveří vidíte na obrázku ? průměr 13cm byl tak akorát, větší už by byl problém. Výškové repro jsem umístil na místo originálních repráků v palubní desce, jen s tím rozdílem, že ne do palubky, ale na ten plastový kryt, aby byly lépe slyšet :) Samozřejmě ideální nasměrování na posádku to není, ale instalace ještě není úplně finální, takže to berte s rezervou ;-)

 

Nesmím zapomenout na to, že jak už jsem psal v jiném článku na tomto webu, základem kvalitní instalace jsou vytlumené dveře pro snížení rezonance a kroužky z MDF pod repro pro lepší kvalitu zvuku.
V tomto případě jsem ale pouze vytlumil dveře, MDF kroužky jsem nepoužil.Závěr je takový, že reprodukce hudby se zlepšila o 300%, díky výškáčům je konečně i při vyšších rychlostech slyšet, kdo co říká či zpívá a také repro ve dveřích podpořily basy, které třeba na dálnici moc slyšet z mých oválů, co mám vzadu v platě, nebyly.

Za ty prachy jsou tyto repráky super, já je koupil v akci na www.carhifi-profi.cz.

Teď už mi tam chybí jen ten subwoofer, který jsem před rokem vyndal, ale uvidíme časem, jestli tam zase přijde :o) Samozřejmě už by to řešil lepší montáží než minule, kdy jsem měl basovou tubu přes půl kufru. Když se podíváte na zabudování hifi v kufru u našeho holandského člena neXXXia, tak podobně bych to chtěl vymyslet i já. Aby to dobře vypadalo, hrálo, ale přitom byl zachován kufr.

Ale to je plán do budoucna, zatím jsem plně spokojený se současnou ?aparaturou? :))


[Akt. známka: 2,11 / Počet hlasů: 149] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Milosh | Počet komentářů: 971 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Jazyk / Language

  Sociální sítě
Daewoo Nexia club

  Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Š 2002-2011 nexiaclub.com
PaBi3 design --- Powered by phpRS