Hlavní stránka | Galerie | FORUM | Download | Odkazy | Vyhledávání | RSS
  Navigace
NEXIA OBECNE
Historie
Recenze - NEW
Galerie
Video

KOMUNIKACE
Ankety
Inzerce
FORUM

NEXIA CLUB
Vaše auta - Czech
Vaše auta - World
Samolepka

SRAZY
Daewoo srazy a jiné

ÚPRAVY
Jak na to
Auto-Hifi
Tuning
Virtual tuning

TECHNIKA
Manuály
Servis. prohlídky
Autoservisy

LINKS
Odkazy
Naše bannery

15 nej článků
Všechny články
Statistika
Rozšířené vyhledávání

  Nexiaclub.com
Copyright 2002-2019
MILOSH
  Náhodně z galerie

zobrazení:
známka: 0

  Návštěvnosttéma * Daewoo vs. Škoda v Rusku
Vydáno dne 17. 05. 2005 (6986 přečtení)

Tento článek mi poslal náš bývalý člen Pepe a určitě vás bude zajímat ;-)

Ruská ekonomika se zvedla. České firmy však z toho těží jen málo.

V plánech některých českých společností hraje Společenství nezávislých států (SNS) stále důležitou roli. Láká je málo nasycený trh, zlepšující se hospodářská situace v Rusku, možnost navázat na staré kontakty a to, že někteří obyvatelé bývalého SSSR na české zboží rádi vzpomínají. Naše podnikatele žene do SNS také ochabnutí poptávky v Evropské unii. V nedávné minulosti zažil vývoz do Ruska a ostatních republik bývalého Sovětského svazu dva šoky - rozpad RVHP na počátku 90. let a ruskou finanční krizi z roku 1998. K tomu přistupují ruské dluhy, vysoká rizika, byrokracie, komplikovaná doprava i potíže tradičních českých podniků. Navíc Česká republika je malá a na rozdíl od větších států nemůže na nejistých trzích tolik podporovat své vývozce. Podíl Ruska na českém vývozu se proto v posledním desetiletí snižoval. Loni činil méně než 1,5 %. Význam ostatních částí někdejšího Svazu je ještě menší. Katalyzátorem českého vývozu do SNS by mohly být obě Škody - plzeňský holding i mladoboleslavská automobilka. Plzeňská Škoda Dopravní technika se snaží navázat na historické dodávky svých lokomotiv. Ve společném podniku v Jaroslavli by se jich letos měla rekonstruovat první stovka. Po roce 2005 má závod začít vyrábět i nové lokomotivy s využitím škodováckých dílů. Škoda JS na jaře zahájí výstavbu závodu na zpracování plynu v ruské Republice Komi. Výrobce obráběcích strojů Škoda Machine Tool má pro letošek kontrakty z Ruska a Ukrajiny za 229 milionů korun. Škoda Ostrov se proslavila prodejem trolejbusů do USA, ale tento obchod uskutečnila díky tomu, že předtím dodala 46 trolejbusů Turkmenistánu v rámci tendru Světové banky - úspěch umožnil financovat americkou zakázku. "Nyní finišují jednání o financování 100 trolejbusů pro Uzbekistán," uvedl mluvčí Škody Holding Karel Samec. ŠKODA AUTO roky jedná o založení montážního podniku v Rusku. Mezi zahraničními značkami jí tam patří druhé místo.

První Daewoo přitom těží z toho, že dodávky jeho aut z Uzbekistánu nepodléhají clům; zákazníci však nejsou plně spokojeni s kvalitou a poptávka po vozech této značky klesá. Prodej škodovek vzrostl loni v porovnání s rokem 2000 o 5500 na 8400 kusů. V Rusku loni působilo 33 zahraničních značek. Celkem prodaly asi 72 500 osobních automobilů (předloni to bylo 31 značek a 46 000 aut).Ve statistice podle modelů je Škoda Octavia na druhém místě za typem Daewoo Nexia. Fabiím, jejichž prodej se loni v Rusku teprve rozbíhal, patří třetí příčka.

Rusové si nejspíš ještě dlouho budou kupovat hlavně levnější vozy ruských značek. Pokud se však tamní hospodářství stabilizuje, mohou z toho české firmy těžit. Problémem ruského automobilového průmyslu totiž není ani tak úroveň samotných automobilek jako spíše zastaralá a nedostatečná výroba dílů. Nabízejí se dvě možnosti: jednak export strojů, na nichž se komponenty vyrábějí, a pak dodávky samotných českých součástek. Příkladem první cesty je kontrakt brněnské společnosti Alta na prodej zařízení pro výrobu ocelových kol v závodu Vazintěrservis. Druhým směrem jde táborský Brisk, který ovládl část ruského trhu zapalovacích svíček a nyní je vyrábí i v kaliningradské svobodné zóně Jantar. K výhodám Kaliningradské oblasti řadí ředitel Brisku Mojmír Čapka kvalifikované a levné pracovníky. Výroba v Kaliningradu přináší podle Čapky i bezcelní vývoz do celní unie (Rusko + Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Tádžikistán); zlepšit by se však měly podmínky pro přechod zboží i osob přes hranice Ruska a ostatních zemí SNS. PSP EnginEering PŘEROV má v Rusku tři významné projekty.

Myslím, že i přes ?tendenční? názor Škodovky to svědčí o popularitě Nexií v Rusku.


[Akt. známka: 2,04 / Počet hlasů: 68] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Milosh | Počet komentářů: 1500 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.skoda.cz )

  Jazyk / Language

  Sociální sítě
Daewoo Nexia club

  Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Š 2002-2011 nexiaclub.com
PaBi3 design --- Powered by phpRS