Hlavní stránka | Galerie | FORUM | Download | Odkazy | Vyhledávání | RSS
  Navigace
NEXIA OBECNE
Historie
Recenze - NEW
Galerie
Video

KOMUNIKACE
Ankety
Inzerce
FORUM

NEXIA CLUB
Vaše auta - Czech
Vaše auta - World
Samolepka

SRAZY
Daewoo srazy a jiné

ÚPRAVY
Jak na to
Auto-Hifi
Tuning
Virtual tuning

TECHNIKA
Manuály
Servis. prohlídky
Autoservisy

LINKS
Odkazy
Naše bannery

15 nej článků
Všechny články
Statistika
Rozšířené vyhledávání

  Nexiaclub.com
Copyright 2002-2019
MILOSH
  Náhodně z galerie

zobrazení:
známka: 0

  Návštěvnosttéma * Jedna zajímavá úprava
Vydáno dne 01. 01. 2005 (9122 přečtení)

Ahoj všetci priaznivci NexiaClubu.
Všetkým ktorý máte 55 kW Nexiu dám radu ako si upravíte svoju Nexiu na malé žihadlo a bude Vás to stáť len dve nové pneumatiky.

Ale poďme pekne od začiatku.......
Vlastním a dva roky jazdím na Nexia 1,5 GLE 55 kW r.96.
Nebol som s ňou spokojný a priznám sa že ešte pred dvoma mesiacmi som premýšľal o jej predaji. Dôvod? Slabá, priam mizerná jazdná dynamika.
V regione kde bývam a zvyčajne najčastejšie jazdím sú kľukaté cesty s množstvom pomaly idúcich kamionov. Je veľmi málo miest kde sa dajú bezpečne predbehnúť a ešte aj v týchto úsekoch som bol kôli slabej dynamike vozidla priam nebezpečím, pretože každý predbiehací manéver bol riskantný.
Nexia sa rozbiehala pomaly. Strašne pomaly..
Z toho dôvodu som vážne uvažoval o jej predaji.
Prišiel však čas prezúvania na zimu a mne sa podarilo zohnať vcelku výhodne 2ks zimných pneumatík avšak v rozmere 165/70 R13 namiesto pôvodných 175/70 R13.
Ale povedal som si že keď už ich mám tak výhodne tak ich cez zimu zoderiem. Naviac v zime by mala byť práve užšia pneumatika výhodou. Tak som ich nasadil na prednú nápravu a poďme to vyskúšať. Ale čo sa nestalo.... Mal som dojem že mi tam v noci niekto namontoval 66 kW motor. Nexia ide ľahko do otáčok a prevody do seba zapadajú s ľahkosťou už od 2.000 otáčok. Bratia češi tomu hovoria ?jede jako pila..?. Bol som skutočne očarený novou dynamikou Nexie. Z Nexie sa stalo skutočné žihadlo a ja som prestal byť prekážkou a ohrozením cestnej premávky. Na úsekoch kde som sa predtým obával obehnúť kamion lebo som si nebol istý či to stihnem, teraz zvládam dva za sebou. Podotýkam že úplne bezpečne, s prehľadom a dostatočnou výkonovou rezervou.
Pre porovnanie podľa mojich laických prepočtov došlo k 2,4% odľahčeniu a skráteniu prevodov. Samozrejme že tachometer bude o uvedenú hodnotu skresľovať, ale to ma vôbec netrápi.
Keď si na 5prevod vytočíte 2.500 otáčok tak Vaša Nexia nepobeží tachometrových 100km/h čo je v skutočnosti aj tak len 97 km/h ale 95 km/h. Samozrejme že tachometer Vám bude ukazovať pôvodných 100km/h aj po prezutí na 165/70 R13. Ale to je len taký malý detail. A to že Nexia nepojde deklarovaných 160 km/h (toľko myslím deklaruje výrobca) ma taktiež vôbec netrápi pretože nejazdím viac ako 130 km/h a aj to len zriedka. Zato cestovná rýchlosť 90-100 km/h je bežná a prevláda. Zvýšenú dynamiku si môžem len pochvaľovať a odporúčam vyskúšať.
Nexia už dva mesiace nie je na predaj pretože ide super a je radosť sa s ňou zviesť.

Martin


[Akt. známka: 3,08 / Počet hlasů: 91] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Martin | Počet komentářů: 756 | Přidat komentář )

  Jazyk / Language

  Sociální sítě
Daewoo Nexia club

  Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Š 2002-2011 nexiaclub.com
PaBi3 design --- Powered by phpRS