Hlavní stránka | Galerie | FORUM | Download | Odkazy | Vyhledávání | RSS
  Navigace
NEXIA OBECNE
Historie
Recenze - NEW
Galerie
Video

KOMUNIKACE
Ankety
Inzerce
FORUM

NEXIA CLUB
Vaše auta - Czech
Vaše auta - World
Samolepka

SRAZY
Daewoo srazy a jiné

ÚPRAVY
Jak na to
Auto-Hifi
Tuning
Virtual tuning

TECHNIKA
Manuály
Servis. prohlídky
Autoservisy

LINKS
Odkazy
Naše bannery

15 nej článků
Všechny články
Statistika
Rozšířené vyhledávání

  Nexiaclub.com
Copyright 2002-2019
MILOSH
  Náhodně z galerie

zobrazení:
známka: 0

  Návštěvnosttéma * Sportovní filtr
Vydáno dne 11. 02. 2004 (21468 přečtení)

Protože už mi mnoho z vás psalo, jaké výhody či nevýhody ma sportovní filtr, tak si to konečně osvětlíme :)Filtr může být buď jen samotná sportovní vložka, která je shodná jako originál, tudíž není problém ji vyměnit, nebo se vyrábí také sport. filtr kuželový, jehož montáž je trochu složitější, ale zase se vám odvděčí vyšším výkonem.

Vložka zvýší výkon o 2-3 PS, kužel až o 5 PS. Záleží na mnoha okolnostech, např. jestli máte už laděný výfuk atd.. Pokud vás zajímá, jestli se opravdu zvýší výkon, tak musím říct, že nemusíte motor tolik vytáčet a jede líp a navíc se mi snížila spotřeba asi o 0,5L.

Osobně doporučuji filtr K&N, což je mercedes mezi filtry ;-), jeho životnost je až 1 000 000 mil, takže když ho jednou vyměníte, už není třeba jej nikdy měnit za jiný. Pouze je nutné dodržovat interval čištění.

Já jsem se rozhodl pro K&N sport. vložku od firmy RIEGGER. Řekl bych, že na značce nezáleží, ale já mám rád kvalitu, takže proto mám K&N :) V krabici byl filtr, již naolejovaný pro okamžité použití, samolepky pro nalepení na original airbox, protože už se párkrát stalo, že známý přijel do servisu a technik tento filtr vyhodil a dal místo něj obyč. papír, v domnění, že jde o sériový filtr. Takže pozor !!!

Pokud si dobře prohlédnete třetí obrázek, uvidíte, jaký je rozdíl mezi obyč. filtrem a sport. vložkou K&N.

A teď na závěr to nejdůležitější - cena. Protože jsem filtr kupoval u výše zmíněné firmy RIEGGER, tak jsem měl slevu a to 10%. Cena bez slevy je asi 2000kč, což není málo, ale už nikdy nemusíte filtr kupovat.[Akt. známka: 2,20 / Počet hlasů: 87] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Milosh | Počet komentářů: 1627 | Přidat komentář )

  Jazyk / Language

  Sociální sítě
Daewoo Nexia club

  Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Š 2002-2011 nexiaclub.com
PaBi3 design --- Powered by phpRS