Hlavní stránka | Galerie | FORUM | Download | Odkazy | Vyhledávání | RSS
  Navigace
NEXIA OBECNE
Historie
Recenze - NEW
Galerie
Video

KOMUNIKACE
Ankety
Inzerce
FORUM

NEXIA CLUB
Vaše auta - Czech
Vaše auta - World
Samolepka

SRAZY
Daewoo srazy a jiné

ÚPRAVY
Jak na to
Auto-Hifi
Tuning
Virtual tuning

TECHNIKA
Manuály
Servis. prohlídky
Autoservisy

LINKS
Odkazy
Naše bannery

15 nej článků
Všechny články
Statistika
Rozšířené vyhledávání

  Nexiaclub.com
Copyright 2002-2019
MILOSH
  Náhodně z galerie

zobrazení:
známka: 0

  Návštěvnosttéma * Jak vyměnit hlavici řadící páky a manžetu
Vydáno dne 21. 06. 2003 (36690 přečtení)

Již delší dobu jsem přemýšlel nad tím, jak dát pryč tu ošklivou originální hlavici řadící oáky a dát tam nějakou lepší a tak se mi sešly hned 2 návody :)

Původní hlavice řadičky se musí dost velkým násilím naříznout a servat směrem
nahoru. Je to navlečeno na tyči, která má tak drsný povrch, že to připomíná pilník. Možná se to někomu podaří stáhnout, ale moc to nedoporučuji tahat moc nahoru, ať se vám tam něco v těch drážkách na řazení nezničí. Je to lepší naříznout a pak to chytit nějakýma sikovkama a protočit. To pak u to půjde jen vytáhnout, ale nezapomeňte, že tam nepasuje každá hlavice. Musíte chtít a říct, že tam máte sonna.com.ua
prstýnek na zpátečku jako OPEL nebo RENAULT, z těch to pasuje.
Napsal Speedy

A druhý návod na výměnu hlavice řadící páky poslal Gambi

Nejprve sundáme plastový kryt středního panelu a odšroubujeme dva šroubky které drží plastový kryt řadičky, celé se to otočí naruby a musí se povolit ten elektrikářský rychloutahovák, který drži manžetu na páce (pozor, nestříhat, bude se ještě hodit, pokud nemáš záložní). Když se toto uvolní, manžeta se dá přetáhnout přes hlavu řadičky a pak se čtyřmi šrouby uvolní od toho plastového krytu. ... Manžeta později, teď hlava řadičky ... Ten gumový potah je dost rafinovaně přidělaný na hlavu z tvrdého plastu, takze doporučuji nůžky na plech a postupně ji celou rozstříhat (viz. obrázek :-)) zbyde uz jen ten tvrdý plast. Než s ním donekonečna točit, vemzmeme pilku s malými zoubky a podél rýhy ve středu té hlavy to celé rozřízneme. Pak se vezme nejaký klínek (třeba šroubovák) a celá ta hlava se vlastně rozlomí - pak uz jde krásně sundat.

Teď zpět k manžetě ... Je přidělaná k plastové obroučce sponkami jako ze sešívačky - ty stačí rozevřít a vytáhnout a manžeta je dole ... Pro tu novou jsem použil stávající dírky v obroučce a jednoduše jsem ji k ní přišil (tady si musíte dát pozor a hlídat aby vám seděly rohy). Připravená manžeta se nasadí zpět na plastový kryt řadičky a to celé se pak dá zpět na místo a manžeta se nahoře přitáhne tím elektrickým rychloupínákem (je tam na to zvláštní místo ... abyste si nezavřeli ten úchop na pojistku zpátečky pod manžetu)

No a když uz je i tohle, tak se ten kryt našroubuje zpátky a zbývá jen hlavice ... ta se tam jednoduše nasadí a přišroubuje imbusem na místo ... tady zase pozor - odzkoušet si, že je ta hlava dostatečne vysoko, aby se dala zvednout pojistka na zpátečku ... Kdyz to date moc dolů, tak tam uz zpátečku nedáte ... :-))[Akt. známka: 2,35 / Počet hlasů: 83] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Speedy | Počet komentářů: 1381 | Přidat komentář )

  Jazyk / Language

  Sociální sítě
Daewoo Nexia club

  Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Š 2002-2011 nexiaclub.com
PaBi3 design --- Powered by phpRS